Zaloguj się
Login:
Hasło:

Blogi chmielowe

Strona główna -> Blog -> Blogi chmielowe

Blogi chmielowe

Piwo mocne przeznaczone jest dla wielbicieli intensywnych smaków. Bardzo często jest to trunek o nieco wyższej procentowej zawartości alkoholu niż jego jasny odpowiednik. Każdy człowiek ma swój gust i wybiera takie piwo, jakie odpowiada osobistym upodobaniom. Coraz więcej osób sięga jednak po piwa mocne. Okazuje się bowiem, że posiadają one mnóstwo walorów, z których nie każdy z nas zdaje sobie do końca sprawę.


Piwo mocne ma mnóstwo zalet, niestety nie jest też wolne od wad. Jego przeciwnicy uważają, iż jest nieco bardziej kaloryczne niż piwo jasne. Trudno się z tym nie zgodzić - rzeczywiście bardzo często zawartość kalorii jest tu nieco większa. Czy jednak jest to duża różnica? Zdecydowanie nie. Jest to różnica nieznaczna i przy piciu piwa sporadycznie, od czasu do czasu, nie zrobi nam większej różnicy. Jak wiadomo - im bardziej kaloryczne piwo, tym więcej kalorii. A piwo ciemne zazwyczaj bywa też mocniejsze od jasnego.


Niewiele osób wie jednak, że piwa ciemne maja bardzo szerokie walory zdrowotne i korzystnie wpływają na organizm. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta - zawierają w swoim składzie korzystnie wpływające na nas składniki. Zaliczyć możemy do nich chociażby żelazo. Piwo, zarówno ciemne, jak i jasne, korzystnie wpływa ponad to na układ nerwowy oraz na układ moczowy. Szklanka piwa od czasu do czasu pozwoli zapobiec schorzeniom nerek i z pewnością nie zaszkodzi nam. Nie mniej jednak należy uważać z częstotliwością picia tego trunku oraz z ilością spożywanego alkoholu. Jak wiadomo - jego nadmiar może być przyczyną uzależnień. Jeśli będziemy pić piwo od czasu do czasu, to z pewnością nam nie zaszkodzi. A jeśli piejmy je codziennie i to w dużych ilościach - zdecydowanie powinniśmy ograniczyć spożywanie napoju chmielowego. Po piwo najlepiej sięgać w określonych sytuacjach - podczas spotkań z przyjaciółmi, w trakcie letnich upałów, kiedy możemy pozwolić sobie na relaks i schłodzony trunek. Pamiętajmy, że piwo powinniśmy degustować, a nie pić potężne ilości tego napoju.  

Inne wpisy

W ofercie poznańskich firm zajmujących się sprzątaniem grobów dostępna jest między innymi usługa całorocznej opieki nad grobami. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne osobom, które nie mogą osobiście zająć się sprzątaniem grobów swoich bl / wiecej
Jedna z obecnie najbardziej popularnych form przedstawiania swojej tożsamości w sieci. / wiecej
Często designerzy prezentują swoje prace na foto blogach. / wiecej
Szukając inspiracji na wykonanie danej rzeczy możemy poszperać w sieci w poszukiwaniu odpowiedniego foto bloga typu DIY. / wiecej